Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

До Міжнародного дня рідної мови

 

Мова – то цілюще народне джерело,
і хто не припадає до нього вустами,
сам висихає від спраги.
В. Сухомлинський

Крутівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

21 лютого з нагоди Міжнародного дня рідної мови та заохочення школярів до використання української мови в повсякденному житті у Крутівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено цікаві заходи. Заступник директора з виховної роботи Монько Н.Ю. запропонувала учням 1-11 класів квест «День рідної мови у нашій соціальній мережі – школі» та лінгвістична гру «Мовна скарбничка» серед учнів 9-11 класів. Виховні години «Від рідного слова ти сил набирайся, ніколи й ніде ти його не цурайся!» (1-7 класи) та «Мова – основа духовного життя» (8-11 класи) організовані класними керівниками. Загальношкільний виховний захід «Мови нашої слова – наче музика жива» для всіх учасників навчально-виховного процесу підготувала учитель української мови та літератури Касян Н.М.). Учні ознайомилися з чудовими народними та сучасними українськими піснями, в яких героїчне минуле та відважне сьогодення України, її історія, побут, думи, мрії, а також прагнення до свободи та вільного подиху у грудях.

Світанківський НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ступенів

Мова – духовний скарб нації, що живе в наших серцях. 21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. У Світанківському НВК були проведені цікаві пізнавальні заходи, до яких долучилися  школярі та дошкільнята.

Учитель української мови Валентина Микитченко підготувала цікаві факти про українську мову. Школярі дізналися про перешкоди, що здолала рідна наша українська мова.

Педагог-організатор Раїса Вірич провела конкурс читців. Діти декламували вірші відомих поетів та власні поезії про мову. Найменші переглянули мультфільм «Наша мова».

Учитель Лариса Кукало провела розважально-пізнавальне шоу «Я люблю Україну». Учні пояснювали прислів’я та приказки, перекладали влучні вислови із російської, здійснювали фонетичний запис, добирали правильне тлумачення слів, називали відомих український діячів.

Усі разом дійшли висновку, що  треба цінувати рідну мову – нетлінний скарб українського народу, що його наші предки зберегли, не зважаючи на всілякі заборони й утиски, передавши нам у спадщину. Адже рідна мова – це мова дитинства, мова найпершого досвіду пізнання світу, основа перших взаємовідносин у суспільстві.

Липоворізький НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІ ступенів

А мова народилася давно, ти знаєш?

Раніше, ніж ми з тобою з’явилися у цьому світі,

Вона колись була така ж мала, ти уявляєш?

І наче квітка ніжилася в ранковім світлі.

А мову треба берегти, ти знаєш?

Її спаплюження нікому не можна простити…

Лідія Шоха

21 лютого у Міжнародний день рідної мови вже стало доброю традицією в Липоворізькому навчально-виховному комплексі проводити заходи з нагоди вшанування рідного слова, співучої материнської мови.

Так 21 лютого 2018 року учнями 5-9 класів під керівництвом учителя української мови та літератури Клименко Н.І. було проведено свято «Мово рідна моя, не мовчи». У цей святковий день на білому рушникові золотими нитками вишили найкращі слова любові до рідної мови!

Відкриття розпочалося з демонстрації учнівських малюнків «Моя рідна мова». Які тільки не звучали в залі поетичні слова! Зворушливо декламували вірші про українську мову,  прослухали інсценізацію уривку з роману П. Загребельного «Роксолана».

Щоб ніхто не сумував на святі, провели «Мовно-літературний вояж», виконували завдання: «Чорна скриня», Мовні цікавинки», «Латка на фразеологізм», звучали гуморески.

Учні початкових класів були учасниками «Мовного квесту». Рибка В.В. провела бліц (запитання з розділів мови), розповіла про значення мови в житті людини, мову жестів та міміки, підтвердивши це цікавою грою «Прочитай по губах». Учні мандрували стежинами українського слова у грі «Колись і зараз», відгадували загадки шаради та ребуси.

Учні 2–4 класів зачитали і записали під диктовку вислови про рідну мову. Учні 3 та 4 класу писали диктант «Верба».

Захід закінчився піснею «Гімн української мови».

Ми бажаємо всім знати рідне слово. Хай служить воно Вам вірою і правдою!

Данинський  НВК"ЗНЗ-ДНЗ" І-ІІІ ступенів – ФОТОЗВІТ« повернутися до списку новин