Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

КОРЮКІВСЬКА ТРАГЕДІЯ. 75 РОКІВ ПОТОМУ…

Найжахливішим злочином німецько-фашистських загарбників проти цивільного населення в роки Другої світової війни є масове знищення мирних мешканців містечка Корюківка на Чернігівщині. Ці трагічні події увійшли в історіографію та свідомість людей, як Корюківська трагедія. Це була наймасштабніша й накривавіша каральна акція гітлерівців проти мирного населення за весь період війни, не лише на теренах Радянського Союзу, а й всієї Європи. 1 березня 1943 року німці оточили українське село Корюківка, заганяли людей у місцеву церкву і розстрілювали, а потім спалили село. Нелюди не знали пощади – знищували всіх: чоловіків, жінок, дітей і навіть немовлят. Біль від цього жаху назавжди залишиться в наших з вами серцях.

1 березня 2018 року у Черняхівському НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ст. під керівництвом вчителя історії Помазана М.Б. було проведено загальношкільну годину пам’яті – «Корюківська трагедія. 75 років потому…».

Учні ознайомилися з причинами та перебігом подій у Корюківці, переглянули документальні стрічки «Корюківська трагедія» та «Корюківка. Відроджені з попелу». Згадали трагедію сіл: Піски, Відільці, Єлєне, Мостки, Клюси, Козари.« повернутися до списку новин