Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

Хай святиться мова наша!

Українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

З метою виховання в учнів любові до рідної мови, своєї Батьківщини в Талалаївській ЗОШ І-ІІІ ст., Безуглівському, Світанківському НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ст., Кропивнянському НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІ ст., Ніжинській ЗОШ І-ІІ ст. проведено ряд тематичних заходів.

Школярі Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ст. долучилися до написання есе «Скрізь, де є українці, є Україна», складання власних поезій, створення інформаційних плакатів.

Проведено відеозахід «Нас єднає мова» та виховний захід «Вона мені свята…» на базі Безуглівського НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ст.

У Світанківському НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ст., підготовлена тематична книжкова виставка «Писемність та мова – жива плоть, яка створювалась мільйонами поколінь», проведені конкурс скоромовок-спотиканок «Хто зможе повторити?», турнір юних мовознавців «Мова – цілюще народне джерело», загальношкільна лінійка «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить».

9 листопада урочисто стартував шкільний етап конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь учні 3-11 класів.

Опівдні учні, учителі, батьки, випускники зібралися для написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності під девізом «Нас багато, ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Такий захід розрахований не лише для тих, хто досконало знає українську мову, а й для тих, хто її вивчає.

У теплій атмосфері швидко промайнула година віртуального спілкування з О. Авраменком, відомим українським мовознавцем. Звичайно, кожен певною мірою хвилювався. Як результат – грамотно написаний текст диктанту й маса позитивних емоцій, які підтвердили важливість цієї акції і в освітньому просторі, і для об’єднання української нації.« повернутися до списку новин