Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

Профілактика булінгу у шкільному середовищі

14 листопада 2018 року Процько Інна, методист відділу освіти Ніжинської районної державної адміністрації, та практичні психологи закладів освіти району брали участь у навчальному семінарі-тренінгу «Профілактика булінгу у шкільному середовищі» на базі Лосинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, проведеного методистом обласного центру практичної психології і соціальної роботи Лісовецькою Іриною Миколаївною.

У ході семінару розглядалися питання: «Булінг: види та ознаки», «Фактори, які сприяють виникненню булінгу», «Особливості поведінки дитини, яка зазнає цькування», «Стратегії запобігання булінгу». Акцентовано увагу на алгоритмах припинення булінгу в класі; структурі бесід з учнем, який зазнає насильство та з учнем, який здійснює насильницькі дії. Презентовано та обговорено відеоролик «Як боротися з булінгом: поради для дітей».

Із метою попередження булінгу учасниками семінару практично опрацьовані вправи, спрямовані на вміння проявляти та усвідомлювати  свої емоції; розвиток навичок самоаналізу та рефлексії, емпатії, співпереживання, формування адекватної самооцінки, уважного ставлення до себе й толерантного ставлення до інших. Представлено вправи для формування позитивного мікроклімату в класі, згуртування дітей. Обговорено, як і які вправи можна проводити з батьками із метою налагодження дитячо-батьківських відносин.

Учасники отримали роздаткові та методичні матеріали для практичного втілення отриманих знань.« повернутися до списку новин