Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

ХІІІ Міжнародний науковий семінар «Євреї Лівобережної України. Історія та культура»

22 березня 2018 року у місті Чернігів в приміщенні БЄФ «Хасде Єстер» за підтримки МГО «Центр Джойнт», за участю Академії Державної пенітенціарної служби, Бруклінської публічної бібліотеки, Гомельського державного університету імені Ф. Скорини, Державного архіву Чернігівської області та інших організацій відбувся семінар «Євреї Лівобережної України. Історія та культура». Учасником семінару була Рубан Тетяна Миколаївна, учитель географії Шатурського НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІ ст., яка представила доповідь на тему «Праведник народів світу – Устинія Петренко».

«Доповідачі: кандидати історичних наук, професори, доценти, краєзнавці, науковці, мистецтвознавці, викладачі університетів України. І я, учитель з маленької сільської школи... та з дуже важливою темою про Праведника народів світу. Науковці та краєзнавці з Ізраїлю, різних куточків України, бібліотекарі Нью-Йорку, професор з Сімферополя... Цікаві і корисні доповіді.

На семінарі висвітлювались теми з історії життя євреїв Лівобережної України 19-20 ст., єврейських погромів, Голокосту, відомих і маловідомих широкому загалу Макса Нордау, Анжеліку Балабанову, Марію Бельмас, Зіновія Виленського і про нашу рідну Устинію Петренко.

Враження у мене дуже позитивні від зустрічі з приємними, цікавими людьми. Мудрицька Вікторія Володимирівна, завідувач відділом ЧІМ імені В.В. Тарновського, модератор семінару, тепло зустріла учасників семінару. А від знайомства і спілкування з Бельманом Семеном Григоровичем, головою єврейської общини, я у захваті. За його підтримки ми готові до роботи над новим ВЕЛИКИМ проектом».

Тетяна Рубан« повернутися до списку новин