Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

Козацькому роду нема переводу

Традиційно 14 жовтня український народ відмічає свято Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва. Та нещодавно у календарі знаменних і пам’ятних дат українців з'явилося ще одне свято – День захисника України.

Тож продовжуючи славні і шляхетні традиції нашого народу, у Кукшинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів напередодні цих свят відбулася традиційна посвята в козачата учнів першого класу та спортивно-розважальна програма «Козацькі забави».

Почесна місія прийому у козачата випала лідерам учнівського самоврядування. Президент та спікер школи розповіли про історію українського козацтва, про їхні символи і атрибути та перевірили, чи готові першокласники носити почесне звання «козачата» і стати гідною зміною наших славних предків.

Пройшовши всі випробування, на козацькій раді було вирішено прийняти першокласників у козачата. Урочисто звучали слова клятви з уст учнів-першокласників, які присягнули на вірність Україні і своєї школи.

Продовженням свята стали «Козацькі забави». Козацький дух, силу, мужність та витривалість перевіряли на собі два курені - «Тухорці» та «Отамани», беручи участь у різноманітних спортивних змаганнях козацького спрямування: «Переправа з мішками», «Силачі», «Стрільба із лука», «Спритний козак», «Швидкий журавель», «Стрибунець» та інші. Змагання вдалися на славу, нагорода знайшла своїх героїв.

Дане свято дає  змогу не тільки підтримати дух патріотизму, а й розширити знання учнів про козаків, виховувати в дітей любов до рідного краю, бажання бути гідними синами України, прагнення стати сильними, здоровими та розумними.« повернутися до списку новин