Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

Відпочиваємо та досліджуємо

Вже багато років на території Перемозького НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ст. діє літня екологічна школа. Цей рік не виняток. Її мета – формування екологічної свідомості як специфічної форми регуляції взаємодії з навколишнім середовищем. На цій основі формується екологічне мислення, екологічна культура і світогляд людини.

Літо – чудова пора для того, щоб продовжити знайомство із природою. Це час, коли вже не потрібно вчити уроки, багато писати, сидіти за партою і обов’язково слухати вчителя. Це три місяці гри та веселощів, пізнання та посмішок. Педагогічний колектив закладу зробив все для того, щоб діти могли не тільки познайомитися із чимось новим, а і отримали задоволення від самого процесу.

Цього року на базі літньої екологічної школи діяло дві групи – молодша (1-4 класи) та середня (5-8 класи). Для кожної із них були підібрані свої теми та досліди. Варто відмітити, що учні із захопленням сприймали новий матеріал, адже всі вони дуже люблять експериментувати!

Червень – дуже гарна пора для знайомства із рослинами. Тепер учні вміють не тільки розрізняти квітково-декоративні рослини, а і з легкістю зможуть черенкувати троянди та клематіс. А ще їм не страшно хворіти, адже вони знають багато видів лікарських рослин!

А чи знаєте ви як сонце рухається по небу? Молодша група вже познайомилася із цим матеріалом завдяки досліду «Сонце». А ще діти навчилися розрізняти якісний стан повітря за допомогою досліду «Повітря». А скільки всього цікавого та корисного можна дізнатися, провівши досліди та експерименти за темою «Вода»! Ух! Голова обертом! Як легко вона може змінити свій стан із рідкого в твердий і навпаки!

Але і це ще не все. Ви думаєте, що достатньо добре знаєте тварин? Учні теж так думали, допоки не провели досліди та експерименти по темі «Тварини». У життя в селі безліч переваг, адже у нас є чудова можливість не тільки подивитися на тварину, а і погладити її, розглянути зблизька. Вчителі залюбки розповіли дітям про особливості нашої місцевої фауни: кого і чим потрібно годувати, вивчили дію органів чуття тварин.

А ще вихованці нашої літньої екологічної школи взяли участь у Марафоні відповідальності від Фонду родини Богдана Гаврилишина. Діти посадили насіння соняшника сорту Богдана Гаврилишина, обрали пункт із Декларації відповідальності людини, який їм найбільше сподобався. За 100 днів – це приблизно час дозрівання соняшника – діти будуть намагатися зробити якнайбільше корисних справ і як мінімум в чомусь одному стати більш відповідальними людьми.

Дитинство – чарівна пора, адже світ пізнається все більше і більше. З кожним днем трапляється щось нове і цікаве. Головне – не пропустити ці моменти, звернути на них увагу. От саме в такі хвилини на допомогу приходять педагоги Перемозького НВК. Вони як чарівні феї допомагають побачити прекрасне і незвичайне у буденному та одноманітному.« повернутися до списку новин