Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

Міжнародна науково-практична конференція «Цькування у шкільних колективах (булінг): практика запобігання та подолання

26 жовтня 2018 року методист районного методичного кабінету Інна Процько брала участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Цькування у шкільних колективах (булінг): практика запобігання та подолання» на базі Київського університеті імені Бориса Грінченка.

Досвід роботи з попередження та подолання цькування в закладах освіти представили Посол Литовської Республіки Марюс Януконіс, заступник Міністра освіти і науки Роман Греба, депутат Сейму і колишній Міністр освіти Литовської Республіки Гінтарас Степавічюс, директор Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян, радниця Президента Литовської Республіки Сауле Масюкайте-Жвінєнє, експерти з Литви, Фінляндії та Швеції.

Метою конференції було представлення кращих європейських та вітчизняних політик і практик запобігання та подолання цькування у шкільних колективах, обговорення можливостей та шляхів адаптації європейського досвіду в Україні тощо.

Конференція проходила в декількох секціях:

  • перша сесії «Політики та підходи до запобігання та подолання цькування у шкільних колективах: національний рівень»;
  • друга сесії «Презентація кращих зарубіжних практик запобігання та подолання цькування у шкільних колективах», яка завершилася інтерактивним опитуванням учасників конференції щодо актуальних проблем цькування у шкільних колективах;
  • третя сесія «Презентація кращих вітчизняних практик» включала презентацією проектів: Проект учнів середньої школи №16 м. Києва #STOPBULLYING та Проект Міністерства юстиції України «Я маю право. Зупинимо булінг разом»;
  • четверта сесія «Відповіді на запитання», під час якої усі бажаючі змогли задати запитання українським та міжнародним експертам щодо проблеми цькування у шкільних колективах.

Представники громадських організацій України презентували практики та технології попередження насильства в освітніх закладах. Зокрема, «Кодекс безпечного освітнього середовища» (Українського фонду «Благополуччя дітей») та досвід впровадження методу медіації і Шкільних служб порозуміння, як дієвого інструменту відновного підходу до вирішення конфліктів (Департамент профілактики, освіти та медіації громадської організації «Ла Страда - Україна»).

Відео конференції можна переглянути за посиланням: www.youtube.com/watch…« повернутися до списку новин