Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

Проведено Другий районний фестиваль-конкурс «Потяг Безпеки»

Відповідно до плану заходів щодо протидії торгівлі людьми на період до 2020 року та з метою попередження торгівлі людьми через формування обізнаної, впевненої, відповідальної та соціально активної особистості працівниками психологічної служби району 07 червня 2019 року проведено Другий районний фестиваль-конкурс «Потяг безпеки» на базі Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Участь у фестивалі взяли учні 7-11 класів Перемозького НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ступенів, Лосинівської та Талалаївської ЗОШ І-ІІ ступенів, які працювали у 2018-2019 навчальному році за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

Завданнями фестивалю були активізація молодіжного руху щодо забезпечення законних прав та інтересів молоді, актуалізація знань, умінь і навичок школярів щодо критичного оцінювання, ухвалення рішень, управління собою в ситуаціях, що можуть призвести до потрапляння у тенета торгівлі людьми, організація взаємодії, спілкування школярів через активне залучення до навчально-виховної інтерактивної діяльності, популяризація технологій навчання за методом «рівний-рівному» щодо формування обізнаної, впевненої, відповідальної та соціально активної особистості; виявлення, обмін і розповсюдження кращого досвіду з протидії торгівлі людьми засобами мистецтва, використовуючи їх вокальні, хореографічні, художньо-спортивні здібності; упровадження нових форм організації змістовного дозвілля дітей і молоді.

Команди представляли літературно-музичні міні-композиції «Грані особистості», кросворди «Рожеві окуляри», плакати «Альтернативні рішення», обговорювали життєві ризикові ситуації «Безпечна/небезпечна свобода», змагалися у конкурсі капітанів «Хто більше?».

Оцінювало роботу фестивалю учасників компетентне журі у складі методиста навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області Людмили Третиннікової, методиста районного методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації Інни Процько та практичного психолога комунального позашкільного навчального закладу «ЦДЮТ», керівника гуртка «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» Оксани Ващенко.

У своїх виступах школярі зображували наслідки порушення прав людини, потрапляння в тенета торгівців людьми, демонстрували власні досягнення у формуванні особистості та громадянської позиції. Наслідки порушення законних прав відображалися у трагічній, гумористичній, образній та інших формах.

За рішенням журі конкурсу команда «ЖИТТЯ» Талалаївської ЗОШ І-ІІІ  ступенів зайняла І місце, «Charming Ladies» Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – ІІ місце, «ДРУЗІ» Перемозького НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ступенів – ІІІ місце.

Переможці та учасники фестивалю нагороджені дипломами відділу освіти райдержадміністрації та солодкими подарунками.« повернутися до списку новин