Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом!

Поширення епідемії ВІЛ-інфекції продовжує залишатися об’єктивною загрозою національного масштабу та негативно впливати на репродуктивний потенціал населення багатьох країн світу, в тому числі і України.

За більш ніж 30-річну історію хвороби ВІЛ уразив понад 55 млн осіб, з них майже 22 млн дорослих та 4,5 млн дітей вже померли. Досі ми залишаємося лідерами в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, майже 1% населення України інфіковано ВІЛ.

У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. За час, що минув, 1 грудня стало однією із визначних дат, яка щороку відзначається по всьому світу. У цей день поширюється інформація про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія «чуми ХХ-ого», а нині вже і «ХХI-ого століття».

Щорічно у закладах освіти району з 15 листопада по 15 грудня проводиться місячник «Через обізнаність населення до подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу».

У рамках місячника проведені загальношкільні лінійки, присвячені дню боротьби зі СНІДом «Знати, діяти, жити», заняття за програмами «Рівний-рівному», «Дорослішай на здоров’я», виховні години спілкування «ВІЛ/СНІД – не залишайтеся байдужим». Організовані виставки у бібліотеках «Здоров’я – найдорожчий скарб», відеолекторії «СНІД – стосується кожного!», «Цікаві факти про ВІЛ», «СНІД. Надія та відчай», флешмоби «Скажімо СНІДу – НІ!», «Червона стрічка – символ боротьби зі СНІДом». Працівники психологічної служби залучили дітей до профілактичних ігор «Крок за кроком» та «Володар кілець».

 « повернутися до списку новин