Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

Проведено Перший районний фестиваль-конкурс «Потяг Безпеки»

З 23 по 27 квітня 2018 року у закладах освіти району проходив «Тиждень психології» до Всеукраїнського Дня психолога.

За ініціативи та підтримки відділу освіти Ніжинської районної державної адміністрації, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 №111 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року», наказів Міністерства освіти і науки України від 08.04.2016 №405 «Про затвердження плану заходів Міністерства освіти і науки щодо протидії торгівлі людьми на період до 2020 року», Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації від 31.05.2016 №259 «Про затвердження плану заходів щодо протидії торгівлі людьми на період до 2020 року», відділу освіти від 03.06.2016 №165 «Про затвердження плану заходів щодо протидії торгівлі людьми на період до 2020 року» та з метою попередження торгівлі людьми через формування обізнаної, впевненої, відповідальної та соціально активної особистості 25 квітня 2018 року проведено Перший районний фестиваль «Потяг Безпеки» на базі комунального позашкільного навчального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості».

Участь у фестивалі взяли учні 7-11 класів Перемозького, Сальненського НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ступенів, Липоворізького НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІ ступенів, вихованці комунального позашкільного навчального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості», які працювали у 2017-2018 навчальному році за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

Завданнями фестивалю були:

- активізація молодіжного руху щодо забезпечення законних прав та інтересів молоді;- актуалізація знань, умінь і навичок школярів щодо критичного оцінювання, ухвалення рішень, управління собою в ситуаціях, що можуть призвести до потрапляння у тенета торгівлі людьми;

- організація взаємодії, спілкування школярів через активне залучення до навчально-виховної інтерактивної діяльності;

- популяризація технологій навчання за методом «рівний-рівному» щодо формування обізнаної, впевненої, відповідальної та соціально активної особистості;- виявлення, обмін і розповсюдження кращого досвіду з протидії торгівлі людьми засобами мистецтва, використовуючи їх вокальні, хореографічні, художньо-спортивні здібності;

- упровадження нових форм організації змістовного дозвілля дітей і молоді.

Робочою групою з числа працівників психологічної служби, які впроваджують програму «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» розроблено порядок проведення фестивалю (конкурси – представлення літературно-музично-спортивних міні-композицій «Грані особистості»; вікторина «Рожеві окуляри»; кросвордів «Небезпечна свобода»; плакатів «Безпечне та корисне дозвілля»; капітанів «Хто більше?».

Команди представляли літературно-музичні міні-композиції, спрямовані на популяризацію особистісного потенціалу, розуміння себе як цінності, людини з правами, свободами, інтересами, формування в молоді безпечної поведінки, збереження власного життя та здоров’я.

У своїх виступах школярі зображували наслідки порушення прав людини, потрапляння в тенета торгівців людьми, демонстрували власні досягнення у формуванні особистісного потенціалу. Наслідки порушення законних прав відображалися у трагічній, гумористичній, образнійта інших формах.

Цікавим був конкурс «Небезпечна свобода», під час якого учасники складали кросворди за ключовим словом відповідно тематики програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

Конкурс плакатів «Безпечне та корисне дозвілля» висвітлив питання протидії торгівлі людьми та формування навичок безпечної поведінки.

Найзапеклішим видався конкурс капітанів «Хто більше?», що полягав у підборі слів, що стосуються теми фестивалю між учасниками. Беззаперечну перемогу у двобоях отримав капітан команди «SalneTravel» Сальненського НВН «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ступенів, яка назвала найбільшу кількість слів за темою та жодного разу не зупинилася.

За рішенням журі конкурсу команда «SalneTravel» Сальненського НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ступенів зайняла І місце, «ЄВРОдіти» Перемозького НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ступенів – ІІ місце, «Free and Happy» КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» – ІІІ місце, «Адреналін» Липоворізького НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІ ступенів – ІV.

Переможці та учасники фестивалю нагороджені дипломами відділу освіти райдержадміністрації та солодкими подарунками, найактивніші керівники команд – грамотами відділу освіти з нагоди професійного свята – Всеукраїнського Дня психолога.

         « повернутися до списку новин