Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

Участь у міжнародному семінарі – це здорово!

3-5 квітня у Львові відбувся міжнародний семінар. Учасниками семінару були вчителі, науковці, журналісти, громадські діячі з України, Молдови, Польщі, Німеччини. Серед них й історики Ніжинського району: Тетяна Віталіївна Черненко, голова районного методичного об’єднання вчителів історії та правознавства та Людмила Олександрівна Єсипенко, учитель історії Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ст.

         Культурний взаємообмін є необхідною умовою для розвитку демократичних цінностей. Транснаціональний підхід програми Centropa сприяє формуванню критичного мислення і збалансованої культури пам’яті. Trans History ставить за мету поєднати історію сусідніх з ними країн, декларуючи три ключові переконання:

  • Ми не віримо в кордони;
  • Історії є універсальними і об’єднують нас усіх;
  • Ніхто не може краще навчити вчителя, ніж вчитель.

Семінари Centropa вчать розвивати такі демократичні цінності, як плюралізм, критичне обговорення історії України 20-го та 21-го століть з акцентом на історії єврейського народу, Голокості та Євромайдані, стимулювати активну участь у розбудові громадянського суспільства шляхом впровадження міжнародних відео-конкурсів, зміцнити інтерес до місцевої єврейської історії та історії Голокосту, боротьба зі стереотипами, ксенофобією та антисемітизмом у громадянському суспільстві.

Нам потрібно працювати з минулим, щоб не допустити трагедій у майбутньому.

Щиро вдячні організаторам за можливість вчитися, розвиватися, пізнавати, відкривати для себе нові можливості!« повернутися до списку новин