Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

Кожен має знати свої права

У рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та Всеукраїнського тижня права за сприяння громадської організації «МАRТ» близько 130 учнів 8-11 класів з 10 закладів освіти району 11 та 12 грудня у читальному залі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відвідали мандрівну експозицію «Кожен має знати свої права», яка покликана стимулювати учасників до вивчення своїх прав, розширювати світогляд загальновідомих знань про права і свободи людини в усьому світі. Експозиція є своєрідним майданчиком для дискусії, навчання та дій спрямованих на підтримку та захист прав людини.

Учнівські та педагогічні колективи закладів освіти мали можливість ознайомитись із інформаційними стендами, які поділені на 4 тематичні блоки «Еволюція прав людини», «Цінності прав людини», «Права дитини» та «Окремі аспекти захисту прав людини». На стендах відображено трактування певних прав і  понять, посилання до європейських та українських законодавчих норм і правових документів, яскраві приклади та ілюстрації порушень прав людини, коментарі дітей, громадських активістів та правозахисників тощо.

Представник ГО «МАRТ» Андрій Кінаш розкрив питання історії походження прав людини, перших офіційних світових документів, які їх визначали, окремі стандарти прав і свобод та права дитини.

Крім того, у ході заходу діти переглянули й обговорили тематичні фільми

Мандрівного фестивалю документального кіно Docudays, метою якого є підвищення рівня дотримання прав людини в Україні, сприяння розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. « повернутися до списку новин