Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

ХІІІ Регіональний конкурс учнівської творчості «Славні нащадки Тараса»

Щорічно у березневі дні вся Україна вшановує пам'ять Великого Кобзаря – генія, чиє ім’я відоме в усьому світі, – Тараса Григоровича Шевченка.

16.03.2018 уже втринадцяте Ніжинський обласний педагогічний ліцей зібрав талановите учнівство не тільки міста й району, а й сіл інших районів Чернігівської області, із Прилук, Броварів і Києва на підсумки Регіонального конкурсу учнівської творчості «Славні нащадки Тараса», аби засвідчити свою любов і пошану видатному митцю, який зробив неоціненний внесок у розвиток української літератури.

Учасники заходу мали  гарну нагоду поспілкуватися із членами журі Олександром Ґадзінським, Анатолієм Шкуліпою, Олександром Забарним, а також із чернігівською дитячою письменницею Тетяною Пакалюк.

Поки наші поети-початківці брали майстер-клас у досвідчених митців, для супроводжуючих батьків та вчителів  доцент кафедри історії України НДУ імені Миколи Гоголя Максим Потапенко провів захопливу екскурсію історичним центром Ніжина.

Покладання квітів до пам’ятника Кобзареві у парку Тараса Шевченка супроводжувалося виступами голови Ніжинської районної Ради Олега Бузуна та члена Спілки письменників України Анатолія Шкуліпи.

Концертна програма у Ніжинському будинку дітей і юнацтва була представлена за романом Оксани Іваненко «Тарасові шляхи». Ніжинські школярі та вихованці дитячих садків чуттєво декламували Шевченкові поезії, а студенти факультету культури і мистецтв ім. Олександра Ростовського  НДУ імені Миколи Гоголя, учні Ніжинського обласного педагогічного ліцею та Академічний хор КВНЗ «Ніжинський коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» виконували музичні композиції. Дитячий зразковий ансамбль танцю Ніжинського будинку культури «Вікторія» порадував запальним танком.

Приємною несподіванкою було відеовітання з Китаю від Софії Зачепило – переможниці конкурсу «Славні нащадки Тараса» минулого року, випускниці Київської гімназії східних мов, яка зараз продовжує навчання за кордоном.

На закінчення концерту – традиційне нагородження учасників та переможців Шевченкового конкурсу.

Честь Ніжинського району захищали учні зі Світанківського, Безуглівського, Данинського, Липоворізького навчально-виховних комплексів і Крутівської та Галицької шкіл. Цьогоріч наших переможців двоє. Грамоту голови Ніжинської райдержадміністрації за зайняте ІІ місце у віковій категорії «Середні класи» отримала Карина Литвин, учениця 6 класу Липоворізького НВК «ЗНЗ–ДНЗ» І–ІІ ст.

Таку ж грамоту за зайняте ІІІ місце виборола Анна Калачнюк, учениця 6 класу Світанківського НВК «ЗНЗ–ДНЗ» І–ІІІ ст.

Сетрифікати учасників вручили Гришко Альоні та Вороні Ані з Крут, Вікторії Бутенко з Безуглівки, Юлії Яловській та Яні Авраменко з Данини, Яні Чепурній, Софії Шовкун та Єлизаветі Москаленко зі Світанка, Владиславу Ярмоленку з Галиці.

Щира подяка Ніжинському обласному педагогічному ліцею за велику справу – підтримку молодих поетичних талантів Ніжинщини.

Шевченко-патріот і сьогодні надихає молодь на творчість. Тож нехай його твори-думи завжди будуть з нами, як пісня, як мова, як Україна…

 « повернутися до списку новин