Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу в закладах освіти району

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 10.09.2019 №1/9-570 з 16 вересня до 20 вересня 2019 року у закладах освіти району проведено Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.

За даними останнього дослідження U-Report Ukraine, в Україні 29% опитаних підлітків постраждали від кібербулінгу, а 16% – були змушені пропускати через це шкільні заняття.

А на сайті Міністерства юстицій України повідомляється, що станом на 9 вересня 2019 року судами було розглянуто 197 справ щодо булінгу. Із загальної кількості розглянутих справ у 93 випадках було винесено рішення про накладання адміністративного стягнення, 47 справ відправлено на доопрацювання до органів поліції, а ще 43 – закрито у зв’язку з відсутністю складу правопорушення або спливом строку притягнення до відповідальності.

Всеукраїнський тиждень протидії булінгу – це ще один спосіб наголосити про важливість запобігання насильству у шкільному середовищі. З 16 до 20 вересня в Україні проходять заходи, покликані на інформування учасників освітнього процесу щодо проблеми булінгу (цькування) та формування нетерпимості до цього явища.

Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого середовища. Попередити булінг можна тільки у разі спільної роботи педагогів, батьків і всіх дорослих, які так чи інакше причетні до виховання дітей.

Протягом тижня у закладах освіти району проведено засідання методичного об’єднання класних керівників «Протидія булінгу в учнівському колективі», заняття для керівників гуртків, виховні бесіди з учнями 10 класів на тему «Що таке булінг в школі і як з ним боротися», «Школа – територія без булінгу», заняття з елементами тренінгу «Протидія булінгу у підлітковому середовищі», «На шляху до взаєморозуміння», презентаційні заняття у 5-6 класах «Дружба як протидія булінгу», «Шкільний булінг», уроки-лекції з учнями 9-класу  «Твої права – твій захист», анкетування у 8-9 класах «Що я знаю про булінг?», агітдесант «Стоп БУЛІНГ!»,  години спілкування «Твоє право та обов’язок. Відповідальність за вчинення булінгу», «Булінг у школі: чому діти цькують дітей і що з цим робити», «Жертва у дитячому колективі. Як навчити школяра протидіяти булінгу», «Мова знущання: як відрізнити булінг від стьобу?», «Психологічне та фізичне насильство у школі. Хто має відповідати за законом?», розроблені інформаційні буклети для учнів та педагогів «Маркери булінгу», «Як допомогти дітям упоратися з булінгом», ранкові зустрічі з метою формування навичок дружніх стосунків, гуторки антибулінгового спрямування, перегляд мультфільмів з коментуванням «Жив собі чорний кіт», «Про пташок», «Вірте у любов, вірте у Різдво», «Курка, яка несла всяку всячину».« повернутися до списку новин