Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів

З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931).

Глобальна екологічна криза, в умовах якої ми живемо, є наслідком впливу багатьох чинників і насамперед споживацького підходу до природи.

Шкільні бібліотеки постійно шукають нові форми роботи, які допомагають вихованню творчих особистостей, розвитку екологічної культури сучасних учнів. Для того, щоб організувати цю роботу ефективно, бібліотека повинна постійно вивчати інформаційні потреби користувачів у екологічній тематиці, формувати інформаційні ресурси з екології та суміжних наук, організовувати обслуговування запитів користувачів на основі сучасних інформаційних технологій.

Задля сприяння реалізації зазначених проблем цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбуватиметься під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».

Головна його мета привернення уваги до екологічних проблем і активізація роботи бібліотеки з екологічної просвіти підростаючого покоління спільно з учасниками освітнього процесу.

 У рамках місячника проведено круглі столи «Що ми залишимо нащадкам», «Екологія душі», «Віконце в екосвіт»; бесіди «За сторінками Червоної книги», «Природа вчить та виховує», «Тривоги рідного краю», «Правила поведінки на природі»; екологічні години «Чиста водиця – світу цариця», «Ліси – легені планети», «Екологія. Природа. Я», «Ми всі господарі природи, тож бережімо її вроду»; читацькі марафони «Екологія в художній літературі», «Про природу думи вічні» ; екологічні акції «За нас ніхто планету не врятує», «Краса землі моєї України».« повернутися до списку новин