Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

Дні пам’яті та примирення в закладах освіти району

День пам’яті та примирення – пам’ятний день в Україні, що відзначається, починаючи з 2005 року щорічно 8 і 9 травня, в річницю Перемоги над нацизмом у Європі з метою гідного вшанування подвигу українського народу.

Мета створення цього свята – закликати нинішнє покоління пишатися своїм народом, який зробив внесок у досягнення перемоги і спасіння людства від поневолення нацизмом. Віддати належне десяткам мільйонів людей, які віддали своє життя для досягнення Перемоги, загинули на полях битви, в таборах смерті, в містах і селах. Усвідомити свій борг перед людьми, які брали участь у боях і загинули в боротьбі за свободу і гідність людини.

Святкування Дня пам’яті і примирення входить у низку святкувань Дня Перемоги у всіх країнах, нерозривно пов’язаних з цим святом. У ці дні учнівські та педагогічні колективи закладів освіти району покладають квіти до пам’ятників і меморіалів, присвячених Другій світовій війні, щоб вшанувати пам’ять загиблих, вітають ветеранів – учасників Другої світової війни.« повернутися до списку новин