Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

Участь у науково-практичній конференції «Запорізькі єврейські читання – 2018» – новий шлях до пізнання!!!

У річницю створення держави Ізраїль, 19-20 квітня в Запоріжжі відбулась науково-практична конференція «Запорізькі єврейські читання – 2018». Організаторами виступили Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» («Відродження») та Запорізький національний університет.

На захід були запрошені педагоги всієї України, у тому числі учитель історії та правознавства Безуглівського НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ст. Лабузько Світлана Миколаївна. Програма конференції дала можливість отримати нові знання з історії Голокосту, поділитися власними науковими та педагогічними здобутками. Відкривали конференцію Федір Турченко, доктор історичних наук, завідувач кафедри новітньої історії України Запорізького національного університету,  Ігор Щупак кандидат історичних наук, докторат  Запорізького національного університету, директор Українського інституту  вивчення Голокосту «Ткума» («Відродження»), музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні», Олександр Давлетов, кандидат історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії й міжнародних відносин ЗНУ та Ігор Саламаха, кандидат історичних наук, доцент кафедри українознавства Запорізької державної інженерної академії.

Протягом першого дня в секціях були представлені доповіді науковців Запоріжжя та Києва. На другий день своїм досвідом роботи з проблем вивчення історії Голокосту ділились педагоги. Лабузько Світлана Миколаївна виступила з темою «Формування толерантності у молодого покоління на прикладі досліджень проблеми антисемітизму в українському суспільстві ХХ-ХХІ ст.».

Цікавим виявився і педагогічний семінар «Хто і як переписує історію: нові програми й підручники і старі проблеми школи». Ігор Щупак та Ірина Піскарьова представили свої підручники історії для 5 та 10 класу. Справжнім подарунком для учасників стала екскурсія до Хортиці – музею козацтва в Запоріжжі.

Хочеться висловити щиру вдячність організаторам. Протягом двох таких коротких днів педагоги змогли не тільки отримати нові знання, а й відчути себе частинкою наукового світу, познайомитись з  цікавими людьми, отримати позитивні емоції та надихнутися на нові ідеї.« повернутися до списку новин