Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

EdCamр окрилює! Учительство, ми готові до змін?

EdCamр. Це слово, донедавна не надто знайоме, нині увійшло до словникового запасу сучасного педагога. Теоретично ми знаємо, що це спільнота творчих педагогів, які мають можливість долучитися до підвищення кваліфікації в демократичному й інноваційному форматі. І все ж, краще один раз побачити, аніж сто разів почути. 10 березня 2018 року у ДНЗ «Решетилівський аграрний ліцей ім. І.Г. Боровенського» у рамках всеукраїнського руху ЕdCamp Ukraine та національного відбору «EdCamp in a Box 3.0» відбулася регіональна (не)конференція міні-EdCamр Reshetylivka 2018 «Здорові діти – нація щаслива, натхненне вчительство – нація жива». Єдиним учасником з Чернігівської області серед 125 педагогів з Полтави, Решетилівки та Решетилівського району була Авраменко Ніна Дмитрівна.

«Перші враження: метушня, шум, і жодного знайомого обличчя. Поступово людська ріка набуває чітко спрямованих рухів: кімната реєстрації, актовий зал, кімнати, де проводили свої заняття експерти. Це справді була (не)конференція, адже існувало право вільного вибору – ти сам обираєш найбільш цікаві теми, тренінги більш досвідчених експертів, або ж можеш просто пити каву, їсти тістечка і спілкуватися з новими друзями. Проте теми, заявлені у локаціях, зацікавлювали учителів можливістю почути нове, безпосередньо долучитися до роботи з експертами, подискутувати».

Команда EdCamр Ukraine з Харкова у складі Олександра Елькіна, Олени Малахової, Ірини Міньковської та Вікторії Топол провела «Особливу сесію про Нову Українську Школу від EdCamр Ukraine». У дискусійному форматі, з аргументами за і проти, були розглянуті актуальні питання: інтегроване навчання, освітнє середовище, опорні школи та мова навчання.

Для учасників (не)конференції організовано екскурсію до місцевого музею ткацтва і вишивки.

У форматі вільного мікрофону пройшла панельна дискусія «Чому вчительство боїться перевірок». Кожен мав можливість говорити про наболіле. Тут не звучали скарги, не висувалися претензії до тих, хто наділений повноваженнями перевіряючого. Мова йшла про більш комфортне освітнє середовище для вчителів та більш відповідальне ставлення до роботи, в першу чергу, самих педагогів.

Фішкою решетилівського заходу стала благодійна акція «Учительство – дітям». Кожен учасник привіз із собою подарунки для дітей з малозабезпечених сімей.

Педагоги ділилися враженнями від міні-EdCamр Reshetylivka 2018, дякували організаторам заходу, дружно співали, що «Все буде добре».

 

EdCamр окрилює, спонукає до навчання, дарує нові ідеї, надихає на пізнання нового та його реалізацію у своїй педагогічній діяльності. Багато позитивних емоцій, приємних вражень, нові знайомства… Все це за один день, в одному невеличкому містечку під Полтавою, в рамках одного заходу. Залишилося дати відповідь на запитання: учительство, ми готові до змін?« повернутися до списку новин