Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

Нова українська школа – нові підходи до навчання і викладання

Відповідно до плану роботи районного методичного кабінету 16 березня 2018 року проведено навчальний семінар «Нова українська школа – нові підходи до навчання і викладання». Вчителі історії розглянули ряд актуальних питань викладання суспільних дисциплін у реаліях Нової Української Школи та особливості викладання предметів суспільного профілю у 2018-2019 навчальному році. Учасником семінару був Олександр Петрович Мокрогуз, завідувач кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського який розповів про впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику та участь закладів освіти району у всеукраїнському експерименті. Досвідом викладання курсу «Основи медіаграмотності» ділилися Авраменко Ніна Дмиитрівна та Дерев’янко Лариса Петрівна, історики Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Говорили про підвищення рівня медіакультури старшокласників.

Одним з сучасних викликів в освіті є впровадження нових навчальних програм для 10-11 класів, які почнуть діяти у 2018-2019 навчальному році. Адже ці програми мають новий зміст, спрямований на формування компетентностей в учнів. Про це у своєму виступі сказала Тетяна Віталіївна Черненко, методист відділу освіти Ніжинської райдержадміністрації. У цьому контексті, Мокрогуз Олександр Петрович, що є одним з укладачів нових навчальних програм і експертів, що рецензують шкільні підручники з історії, охарактеризував нові підходи до роботи за новими програмами в 10-11 класах.

Велика кількість запитань щодо нових видів роботи на уроці, критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів, календаризації навчальних планів засвідчила неабиякий інтерес учителів історії Ніжинського району. Були дані рекомендації щодо написання практичних робіт, навчальних проектів, історичних есе, відбору підручників на репозитарії навчальної літератури.

Times New Roman","serif";mso-ansi-language:UK'>Хочеться висловити щиру вдячність організаторам. Протягом двох таких коротких днів педагоги змогли не тільки отримати нові знання, а й відчути себе частинкою наукового світу, познайомитись з  цікавими людьми, отримати позитивні емоції та надихнутися на нові ідеї.

 « повернутися до списку новин