Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

Шляхи запобігання емоційному вигоранню

З метою підвищення ефективності організації роботи психологічної служби щодо протидії емоційному вигоранню педагогічних працівників 25 січня 2019 року проведено навчальний семінар-практикум «Психологічні особливості емоційного вигорання педагогічних працівників. Шляхи запобігання емоційному вигоранню» на базі Вертіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.П. Кирпоноса.

Семінар складався з теоретичної та практичної частин. Надзвичайно змістовним був виступ професора М.В. Папучі, який виділив суттєві ознаки емоційного вигорання, вдало поєднавши його з проблематикою психічного насичення. Доцент кафедри М.М. Наконечна розповіла про власні дослідження за методикою психічного насичення та аналіз проблеми інтерсуб’єктної взаємодії як способу протидії емоційному вигоранню. Практичний психолог Вертіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, доцент кафедри О.І. Михайлова познайомила присутніх зі стадіями професіоналізації та ознаками психологічної кризи, що викликало живий інтерес слухачів. Методист РМК відділу освіти Ніжинської РДА І.С. Процько закликала всіх до дискусії щодо проблем емоційного вигорання в роботі психологів. До дискусії долучилася старша викладачка кафедри загальної та практичної психології НДУ Г.П. Шилова, яка розповіла про психодіагностичні методики для вивчення емоційного вигорання.

У практичній частині семінару учасники взяли участь у заняттях з елементами тренінгу, які проводилися викладачами кафедри загальної та практичної психології (М.В. Папуча, Є.С. Медвідь «Переживання життєвих подій», Н.Ф. Литовченко, І.В. Кошова «Протидія емоційному вигоранню», Г.П. Шилова, Т.Г. Здоровець, І. Козій, студентка 4 курсу «Професійне самовизначення», О.Д. Кресан, О.І. Михайлова, А. Романенко, студентка 4 курсу «Емоційна саморегуляція в процесі навчання».

Навчальний семінар-практикум пройшов на високому організаційному, змістовно-науковому та практично-психологічному рівні та залишив багато приємних спогадів і сподівань на подальшу співпрацю.« повернутися до списку новин