Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

Районний навчальний тренінг «Формування навичок безпечної поведінки. Вчимо дитину захищатися»

З метою впровадження інноваційних практик в організацію просвітницької роботи з дітьми щодо попередження насильства у площині формування навичок безпечної поведінки, створення безпечного середовища в закладах освіти 26 вересня 2019 року для педагогічних працівників Ніжинського району, Вертіївської та Лосинівської ОТГ методистом Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області Іриною Лісовецькою проведено навчальний тренінг «Формування навичок безпечної поведінки. Частина ІІ. Вчимо дитину захищатися».

Програма є продовженням системної просвітницької роботи з формування навичок безпечної поведінки особистості,  що складається зі сценаріїв інтерактивних ігор для дітей віком 10-13 років «Вчимо дитину захищатися». Запропоновані авторами сценарії інтерактивних ігор та інтерактивних занять є практичним інструментом не тільки для освітян, а й для батьків, опікунів та інших відповідальних та небайдужих дорослих, які допоможуть дитині здобути знання, вміння та навички, необхідні для подальшого безпечного самостійного життя.

Переконати дитину «кричати і говорити», а не мовчати, якщо дорослий заподіює їй дискомфорт чи психологічно тисне на неї, може виявитися важким завданням. Саме тому дорослим дуже важливо мотивувати дитину просити про допомогу, якщо хтось або щось змушує її відчувати себе збентеженою. Ми повинні бути впевнені, що дитина завжди перебуває в контрольованій та безпечній ситуації.« повернутися до списку новин