Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

Захист учасників освітнього процесу від будь-яких форм насильства

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює важливі дати:

25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня - Міжнародний день волонтера;

6 грудня - Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією;

  1. грудня - Міжнародний день прав людини.

 

З метою підвищення ефективності організації виховної роботи з протидії насильству 11 грудня 2018 року на базі Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ст. проведено семінар-практикум для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, практичних психологів та соціальних педагогів «Організація виховної роботи закладу щодо забезпечення захисту дітей від будь-яких форм насильства».

Розпочався захід з дотримання прав дітей на якісну освіту. Ранкову зустріч провели агенти змін НУШ: учениця 1 класу Аліса Нещерет та Людмила Гаряча, вчитель початкових класів Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ст. Під час зустрічі учасники отримали мотиваційні листівки, виготовлені учнями 1 класу.

Теоретичу та інформаційно-методичну частину семінару забезпечували Інна Процько, методист районного методичного кабінету та Олена Іванова, представник Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги. Представили рекомендації щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами та порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, порядок дій у випадку насильства, досвід реалізації політики протидії домашньому насильству, запропонували для перегляду та обговорення тематичні відеоролики, забезпечили інформаційно-просвітницькими та методичними матеріалами.

Педагоги, що здійснюють виховну роботу закладу презентували досвід роботи з проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Практичний аспект впровадження антикорупційного уроку від Програми розвитку ООН в Україні висвітлила Оксана Костюченко, заступник директора з виховної роботи Перемозького НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ст.

Продовженням тематики стало заняття з елементами тренінгу «Права людини: знати, щоб захищати. Жила-була радість», підготовлене Інною Процько, методистом РМК та Людмилою Немченко, практичним психологом Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ст. Через пантоміму, тканинну арт-техніку, казку на новий лад педагоги вчилися бути поруч, скеровувати, не обмежувати, давати можливість помилятися, підтримувати природній потяг дитини до пізнання, здійснюючи профілактику проявів насильства.

Вразив учасників семінару-практикуму виступ волонтерської групи «Життя». Учні старших класів Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ст. через слово, пісню, танок символічно та соціально-психологічно закликали не ховатися, не мовчати, говорити про проблему, будувати власний світ без насильства та вміти говорити тверде «Ні насильству».« повернутися до списку новин