Відділ освіти Ніжинської Районної Державної Адміністрації

Дружба не знає кордонів

У знак співдружності між Словацькою Республікою й Україною до Світанківського НВК завітали гості: військовий аташе Юзеф Джурі з дружиною Адріаною, учениці Закладної школи Патриція, Ніколета та мама дівчаток, директор місцевого музею Величенко А.М. Поважних гостей зустрічали члени учнівського самоврядування разом із заступником директора з навчально-виховної роботи Микитченко В.О. Валентина Олексіївна провела екскурсію закладом. Гості були вражені виставкою вишитих рушників, картин та стародавнього одягу. Із цікавістю слухали інформацію про співпрацю з ДП «Ніжинлісгосп».

За круглим столом Патриція, Ніколета та учениці 9 класу Ярослава, Єлизавета, Катерина, 7 класу Яна із задоволенням спілкувалися між собою. Діти говорили про систему навчання двох країн, розповідали про свої захоплення, коло інтересів, обмінялися електронними адресами, щоб продовжити знайомство. Варто відмітити, що діти вели розмову між собою англійською мовою. У подарунок гості зі Словаччини привезли вироби, виготовлені учнями Закладної школи села Нітрянське Рудно, солодощі, книги, авторучки, світловідбивні стрічки для пішоходів.

На згадку про Світанківський НВК, наші друзі отримали паперові квіти від учнів 1 класу, українські сувеніри, виготовлені членами гуртка під керівництвом Сушко Н.В., та домотканий кролевецький рушник.

Гості відвідали музей Українсько-Чесько-Словацької дружби, поклали квіти до могили чеських, словацьких воїнів, до підніжжя обеліску Слави у центрі села.

Усі присутні були задоволені зустріччю та висловили сподівання на продовження та розвиток цих стосунків.« повернутися до списку новин